sobota, 28 stycznia 2017

Książka dla Ciebie :) - społeczność Google+.

Niniejsza grupa na Google+, czyli "Książka dla Ciebie :)" ma za zadanie przedstawiać czytelnikowi ciekawe książki oraz strony/blogi z książkami. To taka prezentacja interesujących pozycji (oczywiście z mojego, subiektywnego punktu widzenia) oraz propozycji od pozostałych członków społeczności. Oczywiście ja ją założyłam :) aby podzielić się swoimi typami i tym, co mnie ciekawi. Staram się opisywać (krótko) lektury wartościowe, rozwijające wyobraźnię, jak też po prostu takie, z których można coś dobrego wynieść. Warto czytać książki, ponieważ oprócz wymienionych powodów są również dobrą rozrywką.

Jako pierwszy lub jeden z pierwszych wpisów dałam książkę "Nowy wspaniały świat" Aldousa Huxleya. To lektura z gatunku science fiction, ale takiego bardziej o charakterze społecznym. Ukazuje nam społeczeństwo przyszłości, bardzo prawdopodobne, jeśli będziemy dalej bazować na materialnych przyjemnościach. Tam nie ma miejsca dla ducha, tylko dla rozmaitych, jednakże zawsze tylko przyjemności ciała. Nie można pomijać sfery duchowej, więc książka jest przestrogą dla nas. Należałoby ją poznać, nawet, jeśli nie gustujemy w fantastyce naukowej.

Jak to już napisałam na początku niniejszego wpisu, są i posty innych członków grupy, a jest ich w sumie pięciu póki co (razem ze mną jako administratorką). Ciekawym wpisem jest tekst-recenzja Pani Ewy Trąbczyńskiej, obszerna skądinąd. Mówi ona o książce "Angielski blues" Łukasza Polańskiego. Wydaje się być interesującą lekturą i być może ją przeczytam :) A opowiada, wedle słów Pani Ewy, o życiu codziennym emigranta "za chlebem" w Wielkiej Brytanii. Sposób patrzenia jest pełen wrażliwości, celnych obserwacji oraz humoru. Jeśli chcecie, poszukajcie tej książki w internecie.

Na koniec pragnę raz jeszcze zachęcić do czytania książek, szczególnie tych dobrych, wartościowych, z przesłaniem. Możecie zajrzeć czasem na moją grupę "Książka dla Ciebie :)", jeżeli poszukujecie akurat lektury dla siebie. Będą tam rekomendowane książki z różnych gatunków literackich, które warto przeczytać. Chciałabym też dodać, że społeczność jest podzielona na kilka działów tematycznych, mianowicie: Dyskusja (ogólny), Polecam książkę, Polecam ebooka, Książki audio mp3, Strony i blogi literacko-czytelnicze, Wasza twórczość, Cytaty z książek i O czytaniu ogólnie. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie, chociaż grupa jest na razie początkująca. Zapraszam:

Książka dla Ciebie :) na platformie Google+

1 komentarz: