poniedziałek, 9 stycznia 2017

Dobre czytadła - recenzje przeczytanych książek.

Od prawie dwóch lat prowadzę bloga "Dobre czytadła", którego tematyka dotyczy recenzji i opisów (aczkolwiek nie zdradzających zbyt wiele) przeczytanych przeze mnie książek papierowych i e-booków. Poprzednia nazwa bloga brzmiała "Moje sprawdzone czytadła", teraz natomiast jest "Dobre czytadła", aby zgadzała się z adresem bloga i łatwiej było ją zapamiętać. W każdym bądź razie lubię prowadzić wymienioną stronę, tylko najpierw muszę przeczytać jakieś "czytadło" :) a nierzadko są one obszerne, jak cykl fantasy "Koło Czasu" Roberta Jordana. To moja ulubiona seria książkowa, charakteryzująca się ciekawą akcją i naturalnie motywami fantasy.

Opisywany blog prezentuje czytelnikowi rozmaite książkowe kategorie tematyczne, jak właśnie fantasy, klasyka literatury, motywacja, podróże, psychologia czy science fiction. Pierwszą i ostatnią wymienioną dziedzinę upodobałam sobie najbardziej, ponieważ kreują one ciekawy, chociaż wymyślony świat i są doskonałą odskocznią od rzeczywistości. Również podróże uważam za interesujące z powodu ich egzotyczności, barwności oraz niecodziennego charakteru. Kategoria psychologia to raczej taka psychologia na co dzień niż naukowe rozważania, bardzo przystępnie napisana i sugestywna dla wyobraźni. Odkrywa przed nami metodę wypracowaną przez autorkę na pełne i szczęśliwe życie, jest więc również takim typem poradnikowym.

Zatrzymam się na chwilę przy temacie właśnie psychologii. W książce "W dżungli podświadomości" Beaty Pawlikowskiej zauważam oprócz wymienionych w poprzednim akapicie cech także dążenie do wyjaśnienia opartego wyłącznie na doświadczeniach pisarki odnośnie mechanizmów rządzących podświadomością. Robi to w sposób intuicyjny i samodzielny. Język przez nią używany trafia do czytelnika i jest łatwo przyswajalny, jak sądzę, opierając się o własne wrażenia. Autorka nie zna żadnych teorii psychologicznych i właśnie to budzi podziw, bo mimo wszystko jej książka jest spójna i sensowna. Warto ją przeczytać, jeśli chcemy odmienić swoje życie i lubimy takie dzieła a la poradnikowe.

Tak więc zapraszam gorąco do odwiedzin mojego bloga z recenzjami ciekawych i wartościowych z mojego punktu widzenia książek. Mam nadzieję, iż będzie się on rozrastał sukcesywnie, choć powoli, wszak przeczytanie książki plus codzienne zajęcia trochę zabiera czasu. Na opisanie czeka jednakże cała "biblioteczka", więc z pewnością nowe książki pojawią się na moim blogu. Jeśli też lubicie czytać oraz interesują Was rekomendacje czytelnicze, kliknijcie w poniższy link:

http://dobre-czytadla.blogspot.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz