poniedziałek, 2 stycznia 2017

Cytaty - ważne i mądre słowa - grupa na Google+

Swoistą tradycją na niniejszym blogu jest prezentacja rozmaitych grup tematycznych na Facebooku oraz Google+. Tym razem postanowiłam przedstawić społeczność założoną przeze mnie na platformie Google+ pod nazwą "Cytaty - ważne i mądre słowa". Wpisów jest tam na razie niewiele, bo zaledwie pięć. Liczę jednak na powolny, lecz stabilny rozwój grupy. Sama będę dodawać sukcesywnie nowe cytaty, a może też moi pozostali użytkownicy (jest ich dwoje) napiszą coś od siebie ? Czasem również sam czas jest tu rozwiązaniem optymalnym - czas i uzbrojenie się w cierpliwość, w oczekiwaniu na nowych członków społeczności.

Niestety grupa nie posiada kategorii tematycznych, a raczej wszystko jest "włożone do jednego worka". Dlaczego ? Ponieważ takie rozwiązanie okazuje się ... najprostsze. Proste rozwiązania są często najwłaściwsze. Pierwszy wpis linkuje do posta z cytatami o książkach i czytaniu na moim blogu recenzenckim "Dobre czytadła". Urozmaicony jest obrazkiem z nagłówka strony. Drugi wpis traktuje o pewnej podstronie większego serwisu, proponującej po jednej sentencji na każdy dzień roku, czyli cytatów jest dosłownie 365. Nie liczyłam ich wprawdzie, ale właśnie tyle dni ma przeciętnie rok. Myślę, że to prawdziwie ambitne zadanie, stworzyć tak obszerną bazę rozmaitych maksym. Pracy przy jej kreowaniu było na pewno sporo, co szczerze podziwiam i szanuję.

Z nowszych wpisów mamy fragment z przeczytanego przeze mnie ebooka Beaty Pawlikowskiej "W dżungli podświadomości". Mówi on o pewnym mechaniźmie, kierującym tą jakże potężną siłą. Mianowicie "podświadomość nie znosi pustki". Zawsze pragnie być czymś wypełniona, co często działa na naszą niekorzyść, jeśli źle ją "zaprogramujemy". Aby nasze życie było lepsze, należy podświadomość wypełnić pozytywnymi przesłankami. Ta czynność wymaga cierpliwości i uporu, ale zwieńczeniem jest sukces oraz szczęśliwe i "pełne" życie.

Jeśli o mnie chodzi, to bardzo lubię cytaty. Mam nadzieję, że zachęcę do ich lektury również i Was. Niejednokrotnie ważne słowa różnych sentencji mogą pomóc nam w życiowych decyzjach, szczególnie, jeśli czujemy się nieco "pogubieni". Cytaty naprawdę mają ogromny potencjał - właściwie powinny być czytane i studiowane przez niejedną, spragnioną mądrości osobę. Zapraszam więc na stronę po "garść" tychże złotych myśli:

Cytaty - ważne i mądre słowa - grupa na Google+

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz